Wielka Inicjatywa

od pomysłu do czynu

Ogłoszenie

Witajcie! Rozkręcamy się...

#1 2011-02-14 00:39:33

makovsky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 12
Punktów :   

All zombie must die again

Koncept filmowy uległ zmianie (znowu). Wracamy do korzeni Panie i Panowie i oto przed nami.... All zombie must die 1. Bedzie to prequel jakże zacnego dzieła, które wszyscy kojarzą. Co do samej realizacji projektu, o co cholernie ciężko mimo założenia inicjatywy, powstał plan ażeby każdy z Nas wymyślił jak to się mogło w ogóle zacząć  i podzielił się pomysłem z resztą na łamach wyżej wspomnianego forum. Następnie zrobimy sondę w której wybierzemy najlepszy pomysł i zaczniemy kombinować z dalszą częścią filmu w identyczny sposób. Swoista burza mózgów. Jak ogarniemy wszystko Turo zabierze sie za pisanie scenariusza, potem łapiemy za kamerkę, smarujemy się farbami, okładamy mięsem i ruszamy!!!
So 3, 2, 1... GO!

Offline

 

#2 2011-02-14 00:53:26

Wielki Inicjator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 20
Punktów :   -1 

Re: All zombie must die again

A mogę wysmarować się farbą i flakami już teraz?
Mój pomysł na początek - pijaczki znajdują drewnianą skrzynię, wyrzuconą na plażę przez morze. Trumna cała pokryta jest okultystycznymi symbolami i kępkami wodorostów. Nasi odkrywcy bardzo dziwią się, gdy po otworzeniu skrzyni zardzewiałym łomem, znajdują w środku sine, wytatuowane, nabrzmiałe i egzotycznie wyglądające zwłoki, oraz wielką, skórzastą księgę, ew. inne niecodzienne, klimatyczne artefakty, które powrócą w późniejszych partiach scenariusza. Jeszcze bardziej dziwią się, gdy trup otwiera oczy i mierzy ich wygłodniałym wzrokiem. Mniej więcej tutaj pierwsza scena może się zakończyć i ustąpić miejsca wielkiemu napisowi: WSZYSTKIE ZOMBIE MUSZĄ ZGINĄĆ: POCZĄTEK.
Ot taki pomysł, rzucam by zanęcić.

Offline

 

#3 2011-02-15 19:34:16

Szamanka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 7
Punktów :   

Re: All zombie must die again

Ja swój głos oddaję Wielkiemu Inicjatorowi. Serce też.

Offline

 

#4 2011-02-22 00:06:26

Wielki Inicjator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 20
Punktów :   -1 

Re: All zombie must die again

Zamieszczam drugi pomysł Zawsze to jakaś nowość na forum! Nie to żebym się irytował pisząc najczęściej samemu do siebie
Ani troszkę.
Pierwsza scena może wyglądać tak:
Park przemierza niezdarny "koleś", sprawiając wrażenie mocno zdenerwowanego i rozkojarzonego. Z jego ubioru i braku luzu,
poznajemy, że jest on jakimś rodzajem jajogłowego - najpewniej doktorem pobliskiego uniwersytetu. Niektóre szczegóły jego wyglądu mogą na to dodatkowo wskazywać. Np. świadczy o tym fakt, iż ów człek targa ze sobą sporą klatkę (wnioskujemy z konturu), zakrytą białym płótnem. Podczas gdy nerwus przechodzić będzie przez jezdnię, nieomalże potrąci go tajemnicze czerwone punto BEZ ANTENY,
ew. wydarzy się coś równie głupiego. Efekt będzie taki, że doktor wypuści z rąk swój skarb, a ten roztłucze się o krawężnik. Ze środka wybiegną szczury (które wcześniej musimy jakoś zdobyć - na chwałę posępnego czerepu!), a następnie panicznie rozpełzną się one we wszystkich kierunkach świata. Gryzonie wcześniej zostaną nakarmione magnezem, więc jak to stwierdził pewien przykładny student Chemii - będą się pienić i wyglądać na chore. Teraz dowolne ujęcie utwierdzające widza w jego przeczuciu, że właśnie wydarzyło się coś niewypowiedzianie przerażającego i koniec sceny.

Żeby co niektórych zachęcić do napisania czegokolwiek użyje przynęty w postaci tego o to świetnego plakatu, z obietnicą, że będzie więcej, jak ktoś wreszcie pomyśli ze mną nad filmem:
http://plakaty.blox.pl/resource/starwarsIV_3.jpg

Offline

 

#5 2011-02-24 03:02:52

makovsky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 12
Punktów :   

Re: All zombie must die again

świetny plakat

Offline

 

#6 2011-02-24 03:08:48

makovsky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 12
Punktów :   

Re: All zombie must die again

Oj zgrywam się jeno. Właściwie łatwiej byłoby na gadu Turo, ale i tutaj możeny porozmawiać Wracając do tematu jak już wspólnie ustaliliśmy w poście wyżej (dwóch postach daczgon, wiem!) trzeba to nakręcić co nakręci nasze kręcenie, także ładuj kamerę lepiej niż ostatnio, w piątek obgadamy jak to zrobić i lecimy z tematem. Fartuch mam, daczgon jest jajogłowy, więc mamy i aktora, a jak nie kupimy szczurów, albo nie będę w stanie złapać tego, który hasa u Filipa, zaprosi się Sikorę w angaż (hahaha dubler szczura!!!). Na koniec dyskusji wrzucę linczek mały do cudownej piosenki :
http://www.youtube.com/watch?v=H_tJ-phZ … re=related

Peace.

P.S. musimy wymyślić jakieś obroże pod napięciem, albo biczowników z Mordoru, żeby "zachęcali" resztę, jakże znakomitego grona do dyskusji.

Offline

 

#7 2011-02-24 16:23:24

Wielki Inicjator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 20
Punktów :   -1 

Re: All zombie must die again

Możemy się złożyć na jedzenie i piwo dla giecy, powinien się sprawdzić w roli biczownika lepiej niż w roli automatyka - haha, nie no żartuje gieca

Offline

 

#8 2011-02-24 23:02:47

andd

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: All zombie must die again

Haha, dobrze makoś, że wiesz

A turo ta scena niezla, tylko trzeba dobrze to zrobić.


ALL MUST !!

Ostatnio edytowany przez andd (2011-02-24 23:05:11)


PunBB SSIE!!!!

Offline

 

#9 2011-02-26 12:39:37

Szamanka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 7
Punktów :   

Re: All zombie must die again

Makoś, płacą Ci za reklamę tej piosenki? Wszedzie sie na nią natykam. A co do poganiania reszty - nie to nie, LOL jest ciekawszy, nie wieeeeeeeszz?

Moim zdaniem scena jest dobra, ale jak ją powiążesz ze sceną na plaży? Szczury przygryzały ciało, zainfekowały się i piana leci z pyska, ok, to sie da wplątac, ale za dużo będzie 'tłumaczenia'.Chyba że zrobimy niesamowity przeskok.

Btw, ja jestem za nakręceniem 'All zombies must die 2' jeszcze raz, z wykoszystaniem starych, najlepszych scen. Mam tu na myśli:
- wyłażenie z grobów,
- scena z zombiakami pokazanymi z bliska (ostatni WI z mózgiem na wierzchu)
- WI z wiertarką i rozdziawioną buzią
- hmmm może strzelanie plastikiem w wykonaniu Poka(e)rzysty-Aferzysty? hihiihi

AHA, myślałam, ze to ja dostanę rolę szczura.

Offline

 

#10 2011-02-27 13:40:53

Wielki Inicjator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 20
Punktów :   -1 

Re: All zombie must die again

Jak już to rolę uroczej myszki, ale nie krwiożerczego szczura. Tylko sikora byłby w stanie podołać takiemu wyzwaniu aktorskiemu.
Pysiako - to nie są dwie sceny, które mają znaleźć się w filmie, tylko dwa, różne warianty sceny 1 - rozpoczynającej nasze dzieło, punkt wyjściowy całej historii
Wszystkie zombie muszą zginąć 1 na bank będzie zawierał parę scen nawiązujących do wspaniałej dwójki, więć o nic się nie obawiaj -
będzie wiertarka i będą groby
Narazie krótkie głosowanie - kręcimy wariant pierwszy (zombie w pudle), czy drugi - (szczury w klatce)? Może ktoś ma jakiś inny pomysł i oderwie się na 5min od LOLa, żeby go spisać?
Czekam do jutrzejszego wieczora, potem wpisuję w twardy plan ramowy tytuł pierwszej sceny i rozpoczynam myślenie o scenie drugiej.
Pozdrawiam.
WI

PS. <3

Offline

 

#11 2011-03-03 00:13:02

makovsky

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 12
Punktów :   

Re: All zombie must die again

jestem za szczurami w klatce, reklamowaniem piosenek i mniej słodkimi postami. Dawaj temat na scene drugą

Offline

 

#12 2011-03-03 19:00:25

Wielki Inicjator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 20
Punktów :   -1 

Re: All zombie must die again

Inaczej byś gadał jakby to serduszko było dla Ciebie
Po pierwszej scenie wstawiamy wyciemnienie obrazu, jakąś posępną (albo wręcz przeciwnie - skoczną muzykę), i prezentujemy tytuł naszego dzieła.
Pora na scenę drugą. Proponuję rozegrać ją następująco:
Obraz rozjaśnia się, kamera ukazuje nam pogorzelisko po jakiejś suto zakrapianej biesiadzie. Scenografię dopracujemy już podczas samego aktu kręcenia. Widz będzie towarzyszyć koleżce, który pierwszy się obudził i porządnie wymiętoszony chodzi od pokoju do pokoju, zbierając swoich kumpli. Te ujęcia mają na celu przedstawienie i pobieżne scharakteryzowanie bohaterów filmu, oraz nadanie im imion poprzez podpisy (jak np. w filmach Tarantino) Jacy oni będą pytacie? Myślę, że pójdziemy po najmniejszej linii oporu i odegramy po prostu nas samych. W pewnym momencie okaże się, że w mieszkaniu kogoś brakuje. Krótka wycieczka na dwór i bam, ów zaginiony człek leży wbity w skarpę. Tutaj będzie fajna scena przedstawienia postaci, gdy "zwłoki" zostaną odwrócone oplutą twarzą w kierunku kamery - (tak tymi "zwłokami" będziesz ty, Makoś ). Delikwent będzie nieprzytomny i dość nieświeży. Ktoś z grupy zauważy, że noga zdechlaka umazana jest we krwii. Przy bliższym spojrzeniu wyda werdykt - coś go w nocy użarło. Nikt się tym za bardzo nie przejmie (w końcu co w tym dziwnego, albo strasznego?) - śpiący zostanie wniesiony do domu i ułożony w wannie, obok butelek z alkoholem.
Tutaj przerwę myślociąg. Powolutku Michał, powolutku...
Jak na pewno się domyślacie - nieprzytomnego w nocy ugryzł zarażony szczur z sekwencji początkowych. Tak więc nasza wesoła ekipa trzyma w wannie rekruta na zombiaka, a on bynajmniej nie zamierza brać kąpieli...
Tak to widzę. Można to zrobić dobrze. Co nie zmienia faktu, że czekam na Wasze pomysły.

Offline

 

#13 2011-03-09 13:09:26

andd

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: All zombie must die again

Kręcimy


PunBB SSIE!!!!

Offline

 

#14 2011-03-09 19:22:33

Wielki Inicjator

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 20
Punktów :   -1 

Re: All zombie must die again

Nareszcie ktoś gada z sensem!

Offline

 

#15 2011-03-15 15:08:53

andd

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: All zombie must die again

Zawsze gadam z sensem


PunBB SSIE!!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nbd.pun.pl www.tbob.pun.pl www.ninja-naruto.pun.pl www.simpsons.pun.pl www.krajshinobi.pun.pl